Hodinový manžel

Služby hodinového manžela dnes zahŕňajú široké spektrum prác manuálneho charakteru, ktoré potrebujeme zrealizovať v našich príbytkoch, alebo v iných priestoroch počnúc výmenou batérie, alebo zástrčky až po skladanie nábytku, montáž obrazov, alebo vyťahovanie mačky z komína. Táto práca vyžaduje všeobecný prehľad hlavne v stavebných remeslách a manuálnu zručnosť. S nápadom zrealizovať službu tohto druhu prišli v roku 2003 na východe v Rusku a prvý majstri začali fungovať v Moskve.

Kto tieto služby využíva.

Tieto služby nevyužívajú len ženy, ako by nás logicky napadlo, ale veľakrát aj manželské páry a dokonca aj páni. Jednoducho k určitým prácam sú potrebné nástroje, ktoré bežne nevlastní každý a nie je ich možné vykonať ako sa hovorí na kolene. Ale v prevažnej miere sú to naozaj rozvedené dámy, ktoré si nevedia, alebo nemôžu poradiť s určitými prácami.

Čo všetko spraví hodinový manžel?

Práce sú naozaj rôznorodé a z rôznych kategórií. Hodinový manžel môže napríklad zmontovať nábytok, premiestniť skrine, zavesiť poličky, opraviť elektrickú zásuvku, vytapetovať, vymaľovať, pokosiť trávnik, spíliť konáre, vyniesť ťažký odpad, naladiť televízor, pozberať úrodu, rýľovať, vymeniť silikón na vani, zapojiť práčku, ale aj upratať. Nájdu sa aj takí, ktorí si trúfnu na stavebné práce, murovanie, kladenie kachličiek, opravu fasády, odborné stolárske, elektro a vodoinštalačné práce alebo opraviť počítač. A mnohí vás bez námietok zachránia aj cez víkend či sviatky.

Niektoré dámy majú naozaj špecifické požiadavky, ktoré niekedy hraničia so službami iného charakteru, ale to už naozaj záleží od osobného prístupu každého z remeselníkov. Vieme o takom prípade, kedy hodinový manžel slúžil ako osobný sprievod do opery napríklad. Existujú rôzne špecifické situácie.

Pravdou je, že hodinový manžel nie je oprávnený podľa živnostenského zákona vykonávať služby, ktoré potrebujú odbornú spôsobilosť, pokiaľ ju nemá, alebo ktoré nevyplývajú priamo z charakteru profesie.

Koľko za služby hodinového manžela zaplatíme.

Jedná sa väčšinou o drobné opravy, alebo iné domáce práce, ktoré sa účtujú cenou za hodinu práce, na ktorej sa dohodneme priamo s hodinovým manželom, ktorého sme si objednali. Hodinové sadzby sa pohybujú v rozmedzí 10-20€/hod, záleží aj od náročnosti prác. Pri kalkulácii je dobré počítať počítať aj s cenou za dopravu a materiál, ak je použitý.

Čím je hodinový manžel špecifický.

Pravdou je, že práca hodinového manžela je istým spôsobom špecifická. Hodinový manžel nikdy nevie, čo bude robiť na ďalšej zákazke, musí byť pripravený, mal by byť vybavený náradím a materiálom rôzneho druhu, čím zvyšuje svoju flexibilitu a reakčný čas, ktorý je v dnešnej dobe veľmi dôležitý, lebo ako vieme každý z nás má toho času málo a určite vám príde viac vhod stráviť s majstrom 2-3 hodiny, ako 2-3 dni.

Kde hodinového manžela nájdeme.

V každom prípade sa oplatí mať uložené telefónne číslo takého remeselníka v mobile. Samozrejme hľadajte ho na základe referencií, odporúčaní a hodnotení. Najprirodzenejším spôsobom je získať kontakt od známych, ktorí už majstra vyskúšali, ale taktiež veľa ponúk nájdeme aj na internete, kde si musíme dať záležať a nájsť recenzie na daného odborníka, alebo firmu.  Zadajte do vyhľadávania kľúčové slovo plus oblasť v ktorej sa nachádzate. Je dobre si nájsť remeselníka, čo najbližšie k Vám, keďže je predpoklad, že si hodinový manžel naúčtuje aj dopravu. Z toho logicky vyplýva, že hodinový manžel nachádzajúci sa najbližšie sa nám najviac oplatí. Potom už len skontrolujeme referencie a hodnotenia a vyberieme si.

A čo hodinové manželky?

Žijeme v dobe emancipácie, kedy sa ženy snažia vyrovnať mužom a v mnohých prípadoch ich aj prevyšujú. Preto sa stretávame aj hodinovými manželkami, ktoré môžu vykonávať v prípade potreby služby charakterizujúce skôr ženské pokolenie. Taká hodinová manželka okrem čistoty v byte, umývania riadov, utierania prachu, vysávania až po umývanie okien zabezpečí nákupy, vyzdvihne deti zo škôlky, lieky z lekárne, veci z čistiarne, pôjde so psom, nakŕmi rybičky aj deti alebo starú mamu, operie, vyvesí, ožehlí a dokonca pripraví aj tú narodeninovú oslavu so všetkým, čo k nej patrí.

Záver

V každom prípade je táto profesia veľmi užitočná a prospešná, nahrádza takzvanú susedskú výpomoc. Hodinový manželia, manželky pomáhajú ľuďom, ktorí pri vzniku nejakej poruchy, alebo iného nedostatku sa nemajú na koho obrátiť, či z rodinných príslušníkov, alebo zo známych, majú nedostatok času a podobne.

Článok pre vás pripravil Peter z Bluestork.

WordPressu sa venujem sa mu od roku 2010. Pracujem s témami dobrej kvality a upravujem ich dizajn. Časom som získal skúsenosti v zrýchľovaní stránok, so zabezpečením ich ochrany a zviditeľnením vo vyhľadávačoch- SEO optimalizácia. Pri hľadaní optimálneho riešenia pre marketing ma zaujal obsahový marketing, ktorý považujem za najsilnejší nástroj marketingu a preto sa mu venujem. Snažím sa tvoriť kvalitný obsah v súvislosti s týmito témami.