Prečo si najať interiérového dizajnéra.

Veľmi častou otázkou u ľudí, ktorí zveľaďujú svoje domovy je, či si najať dizajnéra, alebo nie, či to nie je zbytočná investícia a podobne. Preto sme poprosili o názor interiérovú dizajnérku a lektorku Slávku Ramsovú.
Dobrý deň, k úlohe dizajnéra v procese plánovania nového bývania a jeho zariaďovania, môžem povedať prípady zo svojej praxe. Pri moje práci dizajnéra často počujem od klientov vety ako:
„To by nás nikdy nenapadlo…“
„Jej, to je dobrý nápad…“
„Ja ani som netušila, že sa toto dá vymyslieť v našom byte…“

A počúvam aj mnoho iných viet, ale všetky s podobným významom.

Práve to je úlohou dizajnéra, vymýšľať nové a originálne riešenia.

Dovoľte, aby som sa predstavila: som interiérová dizajnérka a lektorka Slávka Ramsová. Učím ľudí, ako si dokážu svoj domov krásne zariadiť sami, alebo im s tým viem pomôcť. Túto prácu robím už niekoľko rokov a viem, že zákazníci sa delia na dve kategórie:

Prvá sú tí, ktorí sú nadšení interiérovým dizajnom, majú na to vlohy, talent a je to ich veľké hobby. Tí si dizajnéra najímať nechcú. Vystačia si sami. Občas by sa im však hodila pomoc, alebo dobrá rada od odborníka.

A druhou skupinou sú ľudia, ktorí služby dizajnéra využívajú radi. Buď preto, lebo nemajú na zariaďovanie, ladenie a vyberanie talent, neveria si, nebaví ich to, alebo na to nemajú čas.

Obe varianty sú úplne v poriadku. Či vás to už baví, alebo nie, dôležitá je jediná vec. Aby ste mali svoj domov ušitý presne pre svoje potreby a na svoju mieru. A ak to neviete sami, tak odborník vám rád pomôže.

A čo získate, ak si objednáte služby dizajnéra?

Mnohí si myslia, že zaplatiť dizajnéra, sú zbytočne vyhodené peniaze. Omyl je pravdou. Ak zveríte svoj domov do rúk odborníka, tak ten si zistí o vás a vašich potrebách a životnom štýle čo najviac, skúsi sa na chvíľu vžiť do vašej kože a nájsť pre vás ten najvhodnejší štýl a materiály tak, aby priestor s vami a vašou dušou skutočne ladil.

Potom sa zamyslí nad vašim životom, potrebami a priestorom, ktorý máte. Nájde riešenie toho najsprávnejšieho rozmiestnenia nábytku tak, aby bol ergonomicky aj priestorovo a funkčne dokonalý. To znamená, že vymyslí, ako vtesnať do malého bytu veľa úložného priestoru, ako zariadiť kuchyňu tak, aby vás nebolel chrbát a v obývačke vám navrhne také riešenie, že sa budete domov vracať vždy s radosťou.

Nakoniec naskicuje, navrhne a nakreslí do 3D podoby váš budúci domov. Nájde miesto tam, kde ho vy nevidíte, schová elegantne to, čo by inak prekážalo, zvýrazní pekné zákutia vášho domova a tie menej pekné navrhne tak, že sa vám aj všetkým návštevám, budú veľmi páčiť. Skrátka váš byt zharmonizuje, zladí a vyšperkuje.

No a nemenej dôležitá vec je, že vám vyberie materiály, zladí farby, navrhne nábytok na mieru, pohľadá v obchodoch a na internete tie najkrajšie doplnky, zistí ceny a to všetko vám dá na jeden klik, bez straty vášho času, bez ubolených nôh od naháňania po obchodoch a bez stresu ako na zlatom podnose. Príklady návrhov nájdete na tomto linku: https://slavkaramsova.sk/navrhy/

Vy si to už len objednáte. Alebo využijete ďalšiu fantastickú službu dizajnéra a to realizáciu na kľúč. Teda bez vašich starostí a bez bolenia hlavy sa o všetko postará dizajnér. Zabezpečí remeselníkov, dohodne termíny, doporučí vám zľavy, postará sa o kontrolu a celkový priebeh prác na novom dizajne bytu, alebo domu.

Pre zaneprázdnených je to ako balzam na dušu. Nebehať po obchodoch s vyplazeným jazykom, nemusieť sa rozhodovať medzi desiatimi krásnymi skrinkami, nerozčuľovať sa v prachu s chlapmi v montérkach a miesto toho mať kľud a prísť do hotového a čistého krásneho priestoru.

Ako môže dizajnér pomôcť nadšeným amatérom s vlastným bývaním?

Napríklad tak, že ak narazia na problém, tak im poradí. Je ich sprievodcom, ak si nie sú niečím istí. Vie im ich predstavy a sny nakresliť, aby svoj byt videli už dopredu v reálnej podobe. Vzdeláva ich. Napríklad článkami: https://slavkaramsova.sk/ideme-prerabat-jadro/
Alebo ich to vie naučiť. Vie im ukázať svoje tipy a triky, svoje postupy a zásady správneho navrhovania a kreatívneho tvorenia. Ľudia, pre ktorých je zariaďovanie hobby a láska na celý život, môžu využiť celodenné workshopy, na ktorých nakuknú do tajov profesionálnych dizajnérov. Príklady akcií pre nadšencov nájdete tu: https://slavkaramsova.sk/workshopy/
Super príležitosťou je absolvovať kurz interiérového dizajnu, aby sa naučili všetky základy, ktoré vedú od predstáv v hlave až po nakreslenú vizualizáciu ich nového bývania a prípravu podkladov pre majstrov. Môžu tak ušetriť stovky eur za dizajnéra a pritom si kurz dizajnu užívajú ako radosť a svoje hobby a ešte aj informácie využijú pri zariaďovaní svojho nového pekného a moderného bývania. Viac o kurze si môžete prečítať tu: https://slavkaramsova.sk/on-line-kurz-akcia/
Veď svoj domov si síce zariaďujete len a len pre seba, ale počuť pochvalné komentáre od každej návštevy, ako máte krásne zariadené, aký máte pekný domov je veľmi príjemné, však? A dosiahnete to práve vtedy, ak využijete niektorú zo služieb dizajnéra.

Či si už objednáte kompletné riešenie, návrh a vizualizáciu, alebo absolvujete workshop, alebo kurz, vždy vyhráte. Lebo ak sa obklopíte krásou a harmóniou, urobíte svoj malý svet útulnejším a krajším. A nie je nič príjemnejšie, ako sa vracať domov vždy s radosťou. Tak vám pri tvorení prajem šťastnú ruku a veľa zábavy. 🙂

Článok pre vás pripravil Peter z Bluestork.